شرکت آسیاگلدمن در سال 1364 با عنوان “محصولات پزشکی گلدمن” شروع به کار نمود. بنا به چشم انداز مدیریت مجموعه و رویکرد راهبردی برای اتصال بازار ایران به بازارهای جهانی؛ این شرکت از سال 1381 با عنوان “آسیا گلدمن” همکاری های جهانی خود را پی گرفت.

دقت نظر مدیریت در انتخاب شرکای بین المللی و واردات محصولاتی که نیازهای بهداشت و درمان عموم مردم عزیز ایران را با موثرترین و کارآترین هزینه و عملکرد مرتفع نماید، موجب آن شد  تا سبد محصولات ما به یکی از معتبرترین گزینه ها در مقابل مراکز درمانی برتر و متخصصان حرفه ای کشور در زمینه های عمومی، جراحی پلاستیک، گوش و حلق و بینی (ENT)، ارتوپدی، پرتودرمانی، جراحی مغز و اعصاب و … تبدیل گردد.

پس از حضوری سازنده در عرصه واردات و توزیع تجهیزات پزشکی و با توجه به بروز و ظهور ایده های نوآورانه داخلی، ظرفیت بالقوه بازار کشور، سرمایه ی اجتماعی آسیاگلدمن، زنجیره ی علمی و همکاری با موسسات و دانشگاه ها و نیاز جدی و شدید برای به حرکت درآوردن موتور اقتصادی و درک اهمیت اقتصاد مقاومتی؛ واحد تولید تجهیزات پزشکی آسیا گلدمن تاسیس شد.

این کارخانه، واقع در شهرک صنعتی شمس آباد در زمینی حدود 3200 متر مربع احدث گردیده و مشتمل بر دو سوله با زیربنای 2200 متر مربع و در دو طبقه می باشد. همکاری با برترین تامین کنندگان مصالح و زیرساخت های مورد نیاز، استفاده از برترین تکنولوژی های ساخت تاسیسات تولیدات بهداشتی، بازدیدهای پرشمار مدیریت مجموعه و مشاوران از برترین کارخانجات تولید لوازم پزشکی در اروپا و کسب دانش و تجربه از مشاروان برتر و مهندسان زبده داخلی و بین المللی باعث گردید تا استانداردهای این مجموعه در بالاترین سطوح قرار گیرند به طوری که سایر همکاران و رقبای داخلی و بین المللی تحت تاثیر میزان دقت و کیفیت آن، به پیشرو بودن چنین تاسیساتی در ایران اذعان دارند. تاسیسات تولید آسیاگلدمن همچون روح جدیدی است که در کالبد صنعت تجهیزات پزشکی کشور دمیده شده است.

دو اتاق سفید (CLEAN ROOM) با کلاس خطر 10 هزار که در آنها قابلیت تولید انواع محصولات تخصصی و فوق تخصصی مانند وسایل حساس داخل بدن، ایمپلنت ها، استنت های قلبی و دارویی و … وجود دارد. این طبقه بندی بر اساس میزان ذرات ریز موجود در هر واحد حجم هوای موجود در اتاق های تمیز می باشد. به عنوان مثال در کلاس خطر 10 هزار ذرات ریز با ابعاد بزرگتر از یک میکرومتر 83 در یک متر مکعب می باشند. آسیاگلدمن با استفاده از سیستم های تهویه، هواسازهای هایژنیک و تاسیسات تخصصی مربوط به اتاق های تمیز که با تکنولوژی روز دنیا همراستاست، زیرساختی را فراهم آورده که قادر به دریافت استانداردهای بین المللی همچون CE و FDA برای محصولات تولید شده در این فضا باشد.

از دیگر امکانات مجموعه می توان به سالن تولید بهداشتی به مساحت 350 متر مربع واقع در طبقه دوم که برای تولید بهداشتی برخی محصولات مانند ماسک های ترموپلاستیک رادیوتراپی و ارتوپدی و همچنین پیش تولید محصولات تخصصی و اتمام تولید آن ها در اتاق های تمیز در نظر گرفته شده است و همچنین بیش از 450 متر مربع انبار پس از تولید و بسته بندی و بیش از 270 متر مربع انبار مواد اولیه و سالن تزریق که در شرایط اتاق تمیز بنا گردیده است ، اشاره کرد .